Meklēt
Aizvēr meklēšanu

Ugunspuķes sakne

Ugunspuķe ir viens no mūsu iecienītākajem augiem. Gatavojam fermentētu ugunspuķes lapu tēju, izmēģinājām ugunspuķes ziedus vārīt sīrupā. Ar fermentētajām ugunspuķes lapām un dažādiem ziediem gatavojam tēju maisījumu. Jau kādu laiku, agri pavasaros, ievācam ugunspuķes jaunos dzinumu no kuriem tapa pulveris.

Ugunspuķe ir viens no mūsu iecienītākajem augiem. Gatavojam fermentētu ugunspuķes lapu tēju, izmēģinājām ugunspuķes ziedus vārīt sīrupā. Ar fermentētajām ugunspuķes lapām un dažādiem ziediem gatavojam tēju maisījumu. Jau kādu laiku, agri pavasaros, ievācam ugunspuķes jaunos dzinumu no kuriem tapa pulveris. Ugunspuķe pati atrada savu vietu dārzā un pēc gada jau bija saaugusi pietiekami plašā teritorijā. Rudenī meģinājām to ierobežot un atklājām, ka ugunspuķei ir spēcīga sakņu sistēma un tās ir tālu izstiepušās, nomācot citus augus.

Meklējām informāciju, lai uzzinātu ko vairāk par šo skaisto un ļoti derīgo augu un, lūk, ko atradām.
Ugunspuķes saknes satur cieti, polisaharīdus, olbaltumvielas (cilvēka organisms tās pārstrādā viegli), fosforu, kobaltu, kalciju, cukurus, miecvielas, gļotvielas, karotīnus, alkaloīdus, vitamīnu C un daudzas citas bioloģiski aktīvas vielas. Ugunspuķes saknes var rakt ļoti agri pavasarī, tiklīdz no zemes parādās jaunie dzinumi un var rakt arī rudenī.

Nu jau vairākus gadus gatavojam ugunspuķes saknes pulveri, bet par tā iedarbību vēl pāragri spriest, jo nepieciešams ilgāks laiks, lai saprastu, kāds ir ieguvums mūsu organismam. Pēc sajūtām ir uzlabojusies gremošanas sistēmas darbība un miega kvalitāte (viena cilvēka eksperiments). Patlaban šo produktu lieto vairāki mūsu draugi un par ieguvumu informācija vēl būs. Ugunspuķes sakni ieteicams lietot vīriešiem prostatas darbības normalizēšanai, potences paaugstināšanai. Savukārt sievietēm ugunspuķes sakne ieteicama lietot, lai novērstu cistītu un piena sēnīšu rašanos.

Vēlies nopirkt: Ugunspuķes saknes pulveris

Ugunspuķes saknei piemīt urīndzenoša, žultsdzenoša īpašība, labvēlīgi iedarbojas uz kuņģa un zarnu trakta darbību, normalizē vielmaiņu. Ugunspuķes sakne ir labs nomierinošs līdzeklis un labvēlīgi iedarbojas uz nervu sistēmu, novēršot stresa situāciju, kā arī uzlabo miega kvalitāti. Ugunspuķes sakne spēcina imūnsistēmu, palīdz attīrīt organismu no šlakām un toksīniem, labvēlīgi iedarbojas uz ādas vispērējo stāvokli, palēnina novecošanās procesus. Ugunspuķes saknēs esošās bioloģiski aktīvās vielas nostiprina asinsvadus, attīra asinsrites sistēmu, kā arī normalizē asinsspiedienu, atvieglo galvas sāpes.

Regulāri lietojot ugunspuķes saknes uzlējumu iespējams izvairīties no dažādām veselības problēmām, piemēram, mazasinības, augšējo elpceļu saslimšanas, endokrīnās sistēmas saslimšanas, dermatītiem, ekzēmām.

Uzmanīgi! Ilgstoši lietojot var rasties diareja, tāpēc ieteicams lietot ne ilgāk kā divas nedēļas pēc kārtas. Grūtniecēm lietot nav ieteicams vai jākonsultējas ar ārstu. Nav ieteicams lietot arī tad, ja tiek lietoti medikamenti ar sedatīvu iedarbību, jo pastiprināsies miega efekts. Nelietot, ja ir smagi aknu saslimšanas gadījumi, jo ugunspuķes sakne ir spēcīgs žultsdzinēja līdzeklis.

Mēs izmantojam sīkdatnes lai uzlabotu Tavu pieredzi mūsu mājaslapā. Turpinot izmantot mūsu mājaslapu Tu piekrīti sīkdatnēm. Uzzināt vairāk