Meklēt
Aizvēr meklēšanu

Apse

Apse ir unikāls augs un šajā pavasarī par to pētījām padziļināti, jo pavisam neplānoti izdevās ievākt pumpurus un mizu. Papildināsim vēl arī ar lapām. Tā notiek diezgan bieži – plāno un vāc vienu augu, bet, kad turpat tuvumā ir vēl kāds augs par kuru nav ne domāts, ne cerēts ievākt, cilvēks ņem arī to.

Apse ir unikāls augs un šajā pavasarī par to pētījām padziļināti, jo pavisam neplānoti izdevās ievākt pumpurus un mizu. Papildināsim vēl arī ar lapām. Tā notiek diezgan bieži – plāno un vāc vienu augu, bet, kad turpat tuvumā ir vēl kāds augs par kuru nav ne domāts, ne cerēts ievākt, cilvēks ņem arī to. Nē, neplēš augošam kokam mizu un nerauj tam pumpurus. Laukos, Cesvaines novadā, saimnieks bija tikko veicis savas saimniecības kopšanas darbus un nozāģējis šos kokus. 

Apses pumpuru, mizas un lapu ķīmiskais sastāvs un arī tas kādos gadījumos apse ir palīgs cilvēkam dažādu saslimšanu gadījumos, aprakstīts www.dastea.lv 

Dziedniecībā izmanto visu – apses mizu, lapas, pumpurus. Dažādos rakstos pat minēts, ka mūsdienu ārsti ir atzinuši, ka ar apses produktiem var veicināt atveseļošanos tādu saslimšanu gadījumos kā sifiliss, dizentērija, malārija. Apses mizai piemīt pretmikrobu un pretiekaisuma īpašības un tās ļoti noder smagāku saslimšanu gadījumos kā labs palīgs ceļā uz izveseļošanos. 

Apses pumpuri palīdz prostatas profilaksei un slimības saasinājuma gadījumos, mazina sāpes. Pumpuru kaltēšanas laikā telpas piepildās ar ļoti spēcīgu un, teiktu pat uzmācīgu aromātu – saldeni, skābens, eļļains. Īsti vārdos nevar izteikt, to ir jāizjūt. Izkaltētos pumpurus samaļ pulveri un sajaucot ar eļļu var lietot kā pretiekaisuma un rētu dziedējošu līdzekli apdeguma gadījumos. Mizas var gatavot kā uzlējumu – uzvāra un lieto ar labu efektu, piemēram, kolīta gadījumos. 

Jauno zaru mizu var lietot prostatas dziedzera saslimšanas gadījumā. Ņem 1 ēd. karoti mizas, 1 glāzi ūdens un vāra uz lēnas uguns 5 minūtes vai tvaicē ūdens peldē 30 min. Dzer pa 1⁄4 glāzei 3-4 reizes dienā pirms ēšanas. 

Šādi pagatavotu uzlējumu var lietot arī onkoloģisku slimību gadījumos. Šādi var gatavot arī lazdas 

mizu, kam ir līdzīgas īpašības. 

Apses drogām nav īpašu kontrindikāciju, tāpēc to lietošana norisinās viegli, bez sarežģījumiem. Tomēr vienmēr vislabāk ir pakonsultēties ar savu ārstējošo ārstu, lai būtu pārliecināts, ka lietojot dabas produktus atveseļošanās process būs tikai un vienīgi sekmīgs. 

Apse cilvēkam palīdz ne tikai fiziskās veselības atgūšanā, bet tai ir būtiska iedarbība arī uz cilvēka enerģētisko pasauli. 

Apsi ieteicams stādīt māju tuvumā, jo tā sargā no ļauniem gariem un tieša saskare ar apsi palīdz 

atbrīvoties no beziemesla bailēm, no ļaunu cilvēku iedarbības uz cilvēka auru; nomierina nervus no uzmācīgām domām. Dažos zinātāju rakstos, ir teikts, ka tieša saskare ar apsi attīrīs cilvēka auru, bet nebūs palīgs, ja uzlikts dzimtas lāsts un gadījumos, kad pats cilvēks ir skaudīgs, nelabvēlīgi izturās pret citiem. 

No apses koka izgatavots miets palīdz atvairīt dažādu enerģētisku vampīru, nemateriālās pasaules ciemiņiem, ļaunas acs, noskauduma. 

No apses koka mēdz izgatavot talismanus. 

Vai ticēt tam, ko te rakstām par apses īpašībām un ietekmi uz cilvēku enerģētiski, katram 

cilvēkam ir brīva izvēle. 

Apse ir tik devīga cilvēka dzīvei, ka visas tās īpašības un iespējas, šķiet, nemaz vēl nav izzinātas.

Mēs izmantojam sīkdatnes lai uzlabotu Tavu pieredzi mūsu mājaslapā. Turpinot izmantot mūsu mājaslapu Tu piekrīti sīkdatnēm. Uzzināt vairāk